Książki, Książki dla kobiet

Książka “Genialne dziewczyny” – dziewczyny, które zmieniły świat

Książka “Genialne dziewczyny” – dziewczyny, które zmieniły świat

Czasy, w których żyjemy podkreślają rolę kobiety i doceniają jej dokonania – zarówno te współczesne, jak i historyczne. Poszukiwanie i odkrywanie życiorysów kobiet, które zostawiły ślad w historii świata, są inspirujące i budzące zainteresowanie nie tylko samych kobiet, ale także mężczyzn. Odpowiedzią na ten kontekst jest książka “Genialne dziewczyny”, która przedstawia piętnaście nieprzeciętnych życiorysów. Wiele z nich to osobowości XX wieku, zapisujące się na kartach nowoczesności.

Książka “Genialne dziewczyny” – dziewczyny, które zmieniły świat

Roberta Fulci oraz Vichi de Marchi przedstawiły kobiety, które miały wspólną pasję – naukę. Zainteresowanie wiedzą doprowadziło je do odkryć. W książce występują między innymi:

  • Valentina Tereshkova (ur. 1937 r.) – rosyjska kosmonautka, która jako pierwsza kobieta w historii świata znalazła się w kosmosie.
  • Jane Goodall (ur. 1934) – brytyjska badaczka, pierwsza nie tylko kobieta, ale i człowiek zaakceptowany przez środowisko dzikich szympansów.
  • Rita Levi Montalcini (1909-2012) – włoska lekarka i zdobywczyni Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w 1986 roku.

Historie świetnie opisane i zilustrowane są źródłem motywacji dla każdego czytelnika, a przede wszystkim dla młodych dziewcząt i kobiet, które pragną spełniać marzenia. Książka“Genialne dziewczyny” to tak naprawdę zbiór inspiracji i gotowości do pójścia swoją drogą – pomimo różnego rodzaju przeszkód, niedogodności czy napotkanych stopniowo przykrości. Determinacja w walce o osiągnięcie założonych celów jest kluczem do sukcesu. Nie zależy ona od płci, ale od wewnętrznego głosu i pracy nad rozwijaniem pasji i talentu. Połączenie tego co lubimy robić  z tym co potrafimy stało się dla opisanych w książce kobiet prawdziwym drogowskazem. Dokładnie tak może być w życiu każdej czytelniczki – nigdy nie jest za późno na konsekwentne podążanie za swoimi zainteresowaniami. Ślady pozostawione przez „Genialne dziewczyny” mogą być jednocześnie śladami, po których pójdziemy my – odkrywając nową jakość w danej dziedzinie.

Motywacja jest ważna

Źródłem i początkiem każdego sukcesu jest osobista motywacja. Książka “Genialne dziewczyny” przygotowana została w taki sposób, by stać się punktem wyjścia dla indywidualnych marzeń o sukcesie, jednocześnie dostarczając dużą dawkę wiedzy historycznej. Piętnaście osobowości otwiera na konteksty społeczno-historyczne i pokazuje zmieniające się czasy. Świat rozwija się nieustannie, kolejne ważne dokonania czekają więc na twórców i twórczynię. Idealna lektura zarówno dla marzycielek, jak i kobiet twardo stąpających po ziemi.